GCUW gościł delegację ze Stalowej Woli

W ubiegłą środę, dnia 2 października br., Gdańskie Centrum Usług Wspólnych miało przyjemność przyjąć wyjątkowych gości. Choć na co dzień wypełniamy odpowiedzialną i ważką misję w zakresie wsparcia oświaty w Gminie Miasta Gdańska, zawsze znajdziemy czas, żeby podjąć osoby, które chciałby zapoznać się i porozmawiać o naszej instytucji i jej działalności. Tym razem odwiedziła nas delegacja aż ze Stalowej Woli, gdzie powstał projekt utworzenia organizacji na wzór CUW (centrum usług wspólnych z ang. shared services center, SSC).

Jednostki typu CUW powstały w Stanach Zjednoczonych w latach 80. ubiegłego wieku, ale w Polsce model ten zaczął się przyjmować dopiero w obecnej dekadzie. Obecnie CUW-ów jest ponad 1 200 w całym kraju i liczba ta wciąż rośnie. Biorąc pod uwagę ogromną popularność CUW-ów, tym bardziej nam miło, że urzędnicy z Podkarpacia zechcieli porozmawiać o funkcjonowaniu centrum właśnie z nami.

Szanownych odwiedzających, w tym Dyrektora oraz Główną Księgową in spe CUW-u w Stalowej Woli oraz Skarbnika Miasta, ugościł Dyrektor GCUW wraz z Zastępcami i Główną Księgową. Punktem wyjścia do dalszych dyskusji była prezentacja Barbary Nawrockiej – Zastępcy Dyrektora oraz założycielki gdańskiego centrum. Po długich debatach, wymianie wiedzy i doświadczeń, nasi goście powrócili bezpiecznie do domu.

Mamy nadzieję, że CUW w Stalowej Woli powstanie już niebawem i w ramach rewizyty będziemy mogli je osobiście odwiedzić. Czekamy z niecierpliwością i trzymamy kciuki!

A jeśli ktoś miałby ochotę poszerzyć swoją wiedzę o CUW-ach poniżej znajduje się kilka przydatnych linków:
https://ksiegowosc.infor.pl/obrot-gospodarczy/dzialalnosc-gospodarcza/740401,Centrum-Uslug-Wspolnych-definicja-koncepcja-korzysci.html
https://mfiles.pl/pl/index.php/Centrum_us%C5%82ug_wsp%C3%B3lnych
https://www.randstad.pl/strefa-pracownika/praca-na-co-dzien/centra-uslug-wspolnych-w-polsce-rozszerzaja-zakres-swiadczonych-uslug-rosna-wynagrodzenia/